Jeżeli jakiś pomysł na pierwszy rzut oka nie wydaje się absurdalny, nic z niego nie będzie. (Albert Einstein)

Ciekawe miejsa w województwie śląskimBulwary nad Wisłą w Ustroniu ( Ustroń, śląskie )

Bulwary nad Wisłą w Ustroniu to kilka kilometrów asfaltowego szlaku doskonałego na spacery Nordic Walking. W niektórych miejscach ścieżka asfaltowa przechodzi w lekko kamienistą ścieżkę leśną, co dodatkowo nadaje temu miejscu atrakcyjności.

dodano dnia: 2010-09-19 | komentarze

Dolina Luizy, Wapienica ( Bielsko-Biała, śląskie )

Jednym z piękniejszych fragmentów przyrody jest między innymi górna część doliny rzeki Wapienicy. Tworzy ona najdłuższą na terenie miasta dolinę górską (Dolina Luizy) pokrytą lasem mieszanym i iglastym, położona pomiędzy szczytami Beskidu Śląskiego: Palenicą, Błatnią, Trzema Kopcami i Szyndzielnią.
W centrum Doliny znajduje się zapora im. Prezydenta Ignacego Mościckiego. Dolina ta tworzy zespół przyrodniczo - krajobrazowy, stanowiący miejsce wypoczynku.
Ponad doliną Wapienicy rozciąga się rezerwat przyrody, z paprociami i naparstnicą oraz lasem bukowym z domieszką jodły, świerka, jaworu i klonu. Na terenie tym występuje gatunek jelenia, sarny, dzika i rysia i występuje tam swoisty mikroklimat.

dodano dnia: 2012-09-18 | komentarze

Hotel Zimnik ( Lipowa koło Żywca, śląskie )

Nasz Hotel aktywnie działa na rzecz promocji Nordic Walking w naszym rejonie. Dysponujemy specjalną ścieżką, która biegnie wzdłuż Doliny Zimnika.

Wytyczone trasy prowadzą wszystkich piechurów drogą zamkniętą dla ruchu. Do wyboru jest tutaj nawierzchnia asfaltowa lub równoległa ścieżka dydaktyczna o utwardzonej nawierzchni.

Naszym Gościom oferujemy darmową wypożyczalnię sprzętu do Nordic Walking.

dodano dnia: 2011-04-13 | komentarze

trasy im. Alojzego Dameca ( Czerwionka - Leszczyny, śląskie )

Na trasach im. Alojzego Demeca mamy do wyboru dwie ścieżki. Jedna o długości 5,2 kilometra a druga 3,7 kilometra. Obie prowadzą w lesie. Początek trasy znajduje się przy muszli koncertowej od strony targu. Jest naprawdę super!!

dodano dnia: 2010-01-23 | komentarze


Dodaj ciekawe miejsce Nordic Walkingby JARLEY